Probuďme v dětech radost z vaření

Dejme dětem možnost samostatně tvořit

SVĚT VAŘENÍ PRO NEJMENŠÍ I TY VĚTŠÍ

Já jsem Šéfkuchař je kuchařka vytvořená pro děti ve věku od 2 do 8 let, charakteristická především svým obrázkovým zpracováním s minimálním použitím slov.

Klade důraz na hravost, barevnost, jednoduchost a minimální používání nebezpečných kuchyňských nástrojů. Přesto se některým nevyhýbá. Používáme kuchyňský nůž, škrabku, struhadlo vykrajovátko, špejle a nůžky.

Recepty jsou řazeny do 6 skupin po 5 receptech a každá skupina je jinak barevná.

Snahou bylo vytvořit recepty ekonomicky nenáročné, jednoduché, chutné, barevné a zábavné. Cílem bylo vyhnout se klasickému vaření, a tak usnadnit začínajícím kuchařům a jejich rodičům celý proces pronikání do tajů kuchařského světa.

Věkový rozptyl je „testován“ na dětech, a plně respektuje individualitu každého dítěte. 

IMPROVIZACI SE MEZE NEKLADOU

Všechny recepty byly vytvořeny ze vzpomínky na dětství nebo inspirovány současnými trendy.

Přesto se může stát, malý kuchař nebude mít v oblibě nějakou z používaných ingrediencí nebo třeba nebudete mít doma všechny potřebné suroviny uvedené v receptu. Nenechte ze odradit…navrhněte Vašemu dítku možnost změny. Možnost být tvůrcem svého vlastního receptu, inspirovaného tím, který si pro daný den vybralo. Ingredience se mohou měnit dle chuti, oblíbenosti a inspirace.

Nechcete použít cukr? Použijte med nebo jiný ekvivalent sladidla.

Ani alergie nejsou překážkou. Jednoduše použijte bezalergenní ekvivalent dané suroviny. 

DEJME DĚTEM PROSTOR K TVOŘENÍ

Každý recept je rozdělen na dvě strany a využívá prvků Montessori.

Titulní straně vždy dominuje výsledný obrázek, podle kterého si dítě vybírá, jaké jídlo uvaří. Následuje název, soupis surovin a nástrojů potřebných k vytvoření vybraného jídla. V levém horním rohu je vždy pomocí obrázku hodin znázorněna doba přípravy a na opačné straně naleznete číslo receptu v dané skupině.

Každá skupina receptů má jinou barvu rámečku, a tak se stává kuchařka více přehlednou. 

Druhá strana se věnuje postupu. Každý krok je očíslován a vede postup zleva doprava a shora dolů tak, jak je u nás zvykem. Každý krok znázorňuje jeden úkon a někdy jsou tyto úkony propojeny šipkou do dalšího kroku.

SPOLUPRÁCE A REKLAMA

Buďte součástí naší cesty a využijte jedinečné příležitosti stát se naším partnerem.

Propagujte svou značku před širokou cílovou skupinou a společně dosáhněme úspěchu.